Filtry końcowe o wysokiej skuteczności

Zadaniem filtrów końcowych jest usuwanie dymu olejowego i cząsteczek submikroskopowych, które przedostaną się przez system urządzenia Filtermist. Filtry końcowe stosuje się jako uzupełnienie urządzeń Filtermist. Montaż jest prosty – wystarczy założyć filtr na wywiew urządzenia i zamocować go za pomocą uchwytów.

Filtr końcowy to kaseta z wkładem, która tworzy fizyczną barierę, przez którą musi przepłynąć powietrze. Żywotność filtra zależy od faktycznych warunków użytkowania. Filtr końcowy należy stosować we wszystkich maszynach, których pracy towarzyszy powstawanie dymu lub bardzo drobnych cząsteczek oleju.

Afterfilter

Filtry są zbudowane z wkładu ułożonego w ciągłą harmonijkę, formowanej wtryskowo pokrywy umieszczonej na górze i jednoczęściowej podstawy z odlanymi z tej samej części hakami. Harmonijkowy wkład od zewnątrz jest wzmocniony aluminiową siatką. Przymocowana wokół podstawy uszczelka piankowa gwarantuje, że powietrze musi przejść przez wkład filtra. Zastosowana konstrukcja sprawia, że filtr jest bardzo lekki i wytrzymały

Dla kolektora mgły olejowej dostępne są dwa różne rodzaje Afterfilterów - najwyższy stopień filtracji do 99,95% skuteczność dla cząstek na poziomie 1 µm w połączeniu ze znanym na całym świecie procesem separacji odśrodkowej Filtermist.