1969

1969 Założenie firmy w Bridgnorth, Shropshire, Wielka Brytania

5

Posiadamy oddziały w 4 krajach.

60

60 – w tylu państwach działają nasi lokalni dystrybutorzy

Czystsze, bezpieczniejsze i bardziej produktywne warsztaty

Celem firmy Filtermist, założonej w 1969 roku w Shropshire w Wielkiej Brytanii, jest ochrona zdrowia pracowników poprzez zapewnianie czystych, bezpiecznych i wydajnych miejsc pracy. Nasza firma, należąca do szwedzkiej Grupy Absolent, projektuje, produkuje i instaluje przemysłowe rozwiązania w zakresie odsysania i filtracji powietrza, w tym świadczy usługi w zakresie konserwacji i obsługi lokalnej wentylacji wyciągowej. Filtermist jest również dystrybutorem szerokiej gamy materiałów eksploatacyjnych do filtracji płynów technologicznych i urządzeń do monitorowania płynów chłodzących w całej Wielkiej Brytanii.

Zaufanie wiodących producentów na świecie

Filtermist specjalizuje się w produkcji serii kompaktowych, cichych i wydajnych filtrów mgły olejowej, które cieszą się zaufaniem największych producentów w ponad 60 krajach.

Zgodność ze standardami

Zgodność ze standardami

Filtermist posiada certyfikat ISO9001:2015 i ISO14001:2015, a nasze produkty posiadają oznaczenie CE.

Wszystkie urządzenia Filtermist spełniają wymogi zaktualizowanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC (jak również normy brytyjskie BS EN ISO 12100-1 i 2), a także dyrektywy RoHS o ograniczeniu substancji niebezpiecznych 2002/95/EC. Nasza firma spełnia również wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o bezpiecznym stosowaniu chemikaliów REACH (z ang. Rejestracja, Ocena i Autoryzacja Chemikaliów) EC Nr 1907/2006.