Vortex

Vortex to najnowszy filtr wstępny opracowany specjalnie do stosowania w układach chłodniczych o dużej ilości i niskim ciśnieniu chłodziwa, jak maszyny wielowałkowe. Ze względu na dużą ilość oleju w tego typu układach tradycyjne filtry oleju szybko się nasycają, co wiąże się z dodatkowymi kosztami wymiany i składowania zużytych filtrów.

Wymuszony spiralny ruch nasyconego powietrza w filtrze Vortex powoduje oddzielenie większych kropelek oleju od powietrza. Pozostały olej przechodzi następnie przez urządzenie Filtermist w standardowy sposób – olej zebrany przez Vortex i Filtermist wraca do maszyny, natomiast czyste powietrze jest wywiewane z powrotem do hali.

Vortex Prefilter

kompaktowy Cyclone

Urządzenia Cyclone służą do zbierania pyłu i opiłków, zanim trafią do właściwego urządzenia Filtermist.

Zanieczyszczone powietrze przechodzi najpierw przez separator Cyclone zamontowany do wejścia urządzenia Filtermist. Niskie ciśnienie wewnątrz separatora powoduje, że cięższe cząsteczki opadają na dno, skąd można je łatwo usunąć.

Nowy Cyclone, który mimo zmiany projektu zachował skuteczność, stanowi cenne uzupełnienie kompaktowych urządzeń do odciągania zanieczyszczeń.

Replaceable and reusable prefilters

Filtry wymienne i wielokrotnego użytku

Ten filtr wstępny to prosty i niedrogi dodatek do przewodu ekstrakcyjnego. Prostokątny filtr jest wyposażony w zintegrowaną tackę z arkuszem materiału filtracyjnego lub siatki metalowej. Materiał można prać lub wymieniać na nowy. Filtrów wstępnych można używać wyłącznie w przypadku delikatnego pylenia. W maszynach powodujących większe zapylenie i zanieczyszczenie cząsteczkami wskazane może być stosowanie akcesoriów Dust/Swarf Cyclone.

Replaceable and reusable prefilters